Szkoła Podstawowa w Bartodziejach

Biblioteka

Utworzono: 2018-08-15 14:35:48
Zaktualizowano: 2023-09-15 10:49:26

Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów.  (Amo Jones)

W bieżącym roku szkolnym o porządek w bibliotece dba  pani Mariola Tyczyńska, która serdecznie  zaprasza uczniów we wtorki w godz. 11.30-13.30.

Szkoła dba o doposażanie zbiorów, dlatego chętnie przyłączyła się do ministerialnego programu Książki naszych marzeń. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu placówka pozyskała 50 nowych, atrakcyjnych i popularnych na rynku pozycji, co spowodowało częstsze wizyty uczniów w bibliotece. W  roku szkolnym 2021-2022 szkoła przystąpiła do kolejnej ministerialnej akcji promującej rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym jeszcze w czerwcu nasz księgozbiór wzbogacony został o ponad 100 wspaniałych pozycji literackich róznego gatunku. W wielu przypadkach są to nowości wydawnicze publikowane w seriach, co sprawia, że czytelnicy  po skończeniu jednego tomu zapewne sięgną po następny. Zakup czytników e-booków to nowość, która na pewno zjedna sobie kolejnych użytkowników literatury, preferujących taki sposób czytania.  Nowy rok szkolny proponuje więc podejmowanie wyzwań czytelniczych, które dostarczą naszym uczniom emocji, poszerzą ich wiedzę, pokażą, że czytanie nie musi  być nudne, a wręcz przeciwnie, może być fascynujące! Przecież Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.  (M.T. Cycero)

Ta strona korzysta z ciateczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.